Офіційне джерело на сайті НОК України.
24 вересня 2024 року в Олімпійському домі відбулося чергове засідання Виконкому Національного олімпійського комітету України, яке пройшло у змішаному форматі.
Засідання відкрив президент НОК України Вадим Гутцайт, який підбив підсумки виступу національної збірної команди України на Олімпійських іграх в Парижі, висловивши подяку спортсменам та тренерам за гідний рівень представлення країни на міжнародній арені.
Водночас президент НОК детально зупинився на соціальних проєктах, які НОК України реалізує разом із партнерами для підтримки військових:
Особливу увагу було приділено участі українських спортсменів у Європейських юнацьких олімпійських фестивалях (ЄЮОФ), які відбудуться у Бакуріані (Грузія) та Скоп’є (Північна Македонія) у 2025 році. Вадим Гутцайт зазначив, що ці заходи є ключовими для розвитку молодих талантів та формуванню резерву національної збірної.
Окрім того шеф-місії України Людмила Панченко доповіла про підсумки участі Офіційної делегації НОК України в Іграх ХХХІІІ Олімпіади 2024 року в м. Париж (Французька Республіка) після чого Виконком НОК затвердив відповідну постанову.
Були прийняті запрошення на участь національної збірної команди України у XVIII літньому Європейському олімпійському фестивалі Скоп’є-2025, а також обговорені етапи підготовки української делегації до майбутніх фестивалів.
Також Виконком НОК України затвердив постанову щодо виплати олімпійських стипендій атлетам за програмою Олімпійської солідарності МОК для підготовки до зимових Олімпійських ігор у Мілан-Кортіна-2026.
Відзначимо, що список стипендіатів за програмою Олімпійської солідарності МОК було визначено напередодні на засіданні Комісії НОК «Олімпійські федерації і суб’єкти олімпійського руху».
Також були обговорені шляхи розвитку Спортивного арбітражного суду України при НОК України. На засіданні президент Федерації фехтування України Михайло Ілляшев представив ініціативу щодо його активізації та надав проєкти нових документів для регламентації роботи суду.
На засіданні було заслухано звіти представників «Етичної комісії» та комісії «Жінки в спорті», які презентували свої плани та напрацювання на найближчий період.
Засідання Виконкому НОК України стало важливим етапом у підведенні підсумків Олімпійських ігор у Парижі та значущим моментом для обговорення основних напрямків розвитку олімпійського руху в Україні на найближчі роки.
НОК України продовжує активно підтримувати спортсменів, зокрема через соціальні ініціативи та проєкти, які сприяють сталому розвитку олімпійського руху в умовах війни.