ВІДДІЛЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО ОЛІМПІЙСЬКОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ В ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Олімпійський Урок У ХНПУ імені Г.С Сковороди Зібрав Майже Дві Сотні Студентів Та Викладачів

Спортивні заходи у Zoom форматі.

Через постійні ракетні обстріли та авіаудари по Харкову, Олімпійський урок у Національному педагогічному університеті імені Г.С Сковороди провели онлайн. Але це не вплинуло на активність учасників. Зареєструвалося 180 студентів та викладачів.

Захід розпочали з вшанування пам’яті загиблих на війні. З 2014 ХНПУ зазнав непоправних втрат. Через військові дії загинуло чимало студентів на випускників вишу. В університеті пам’ятають кожного з них. Також як і тих, хто здобував спортивну славу навчального закладу та регіону.

Почесними гостями та спікерами “Олімпійського уроку” запросили бути випускника вишу Романа Свічкаря, Заслуженого майстра спорту України з фехтування, багаторазового переможця та призера світових, європейських і всеукраїнських змагань, учасника Олімпійських ігор -2020 та нинішню аспірантку університету, Марину Литовченко, Заслуженого майстра спорту України з настільного тенісу, чемпіонку світу серед паралімпійців, чемпіонку та призерку Паралімпійських ігор, срібну призерку Паралімпіади яка відбулася у 2024 в Парижі. Відомі спортсмени поділилися своїм досвідом у підготовці до міжнародних змагань, а також враженнями від участі в Олімпіадах.

«Цьогоріч логотипи в Олімпійських та Параолімпійських ігор були однаковими. Це символізує рівність усіх спортсменів, зайвий раз нагадує, що у спорті – немає меж», – розповіла Марина Литовченко.

Її шлях до спортивного Олімпу розпочався тоді, коли дівчина стала студенткою. Тож, на її думку, починати спортивну кар’єру можна не тільки у школі, а й під час навчання у закладах вищої освіти.

Роман Свічкарь, зазначив, що командний дух важливий не тільки для розвитку спортсмена, а й для становлення людини. Свій досвід він готовий передавати молодому поколінню фехтувальників.

Марина та Роман із задоволенням приєдналися до студентської спортивної розминки, яку для присутніх провела старша викладачка кафедри теорії, методики та практики фізичного виховання Вікторія Климченко. На завершення заходу провели олімпійську вікторину та дізналися про спортивний рух, історію зародження та розвитку Олімпійських Ігор чимало нового.