Відділення НОК України в Харківській області

 «Для Розвитку Олімпійського Руху В Україні Потрібні Фахові Спортивні Юристи Та Докорінні Зміни У Законодавстві», – Президент НОК Вадим Гутцайт На Юридичному Форумі У Харкові

VIII Харківський міжнародний юридичний форум в Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого зібрав провідних експертів та представників юридичної спільноти з України та 37 країн світу, на нього зареєструвалися більше ніж півтори тисячі учасників. І це своєрідний рекорд за всі роки існування цього форуму. Співорганізатором заходу став Національний Олімпійський Комітет. Його провідні фахівці були спікерами під час окремої панельної дискусії, яка була присвячена «Спортивному праву та актуальним проблемам правозастосування».

Відкрив захід Анатолій Гетьман, ректор Національної Юридичної Академії, академік Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор, заслужений діяч науки й техніки України, лауреат Державної премії України. З вітальним словом до учасників панельної дискусії звернувся президент Національного олімпійського комітету України, олімпійський чемпіон Вадим Гутцайт, який підкреслив важливість правового врегулювання в галузі спорті.

Під час виступу, спікери підкреслили важливість теми права для спортивної спільноти та держави загалом. Бо спорт, поруч з економікою, культурою, наукою – є своєрідною візитівкою держави, підкреслив Олексій Нестерович, проректор з навчально-виховної роботи та соціального розвитку НЮА імені Я. Мудрого. Але наразі спорт, це не тільки спортсмен та його тренер. Це федерації, спортивні клуби, спортивна індустрія, вболівальники, спортивні лікарі, дієтологи, антураж та авторські права, зазначила Наталія Коваленко – заступниця виконавчого директора Національного Олімпійського Комітету України. Вона розповіла, що НОК має практику впровадження єдиних стандартів для спортивних клубів та захисту авторських прав олімпійських символів.
Досвід закордонний країн теж може бути використаний для удосконалення українського законодавства.

Наразі головним документом, який регулює спортивну діяльність в Україні є Закон «Про фізичну культуру та спорт». Але він недосконалий.

В березні поточного року НОК створив Координаційний центр «Спортивне право України». Його директор Юрій Кризський поділився з присутніми напрацювання, науковими збірками, та книгами, які були опубліковані, для того, щоб роз’яснити правові механізми для тих, хто зіткнувся з проблемами у спортивному праві.

«Спорт, як явище в Україні набирає нових обертів. Фізкультура, професійний спорт, спортивна індустрія, менеджмент, міжнародна діяльність – без належного правового забезпечення, все це — аматорська діяльність.», – заявив під час виступу Юрій Кризський – директор Координаційного центру «Спортивне право України» Національного Олімпійського Комітету України.

Після завершення панельних дискусій, та обміну досвідом, учасники форуму прийшли до висновку, що потрібно готувати зміни до «Закону про фізкультуру та спорт», з урахуванням реалій сьогодення та сучасних технологій. Потрібен постійний діалог з тим, щоб знайти рішення, щодо правового врегулювання спорту та розвитку цієї галузі в Україні. Свого часу Харківська Національна Юридична Академія імені Ярослава Мудрого стояла біля джерел створення нової Конституції України. Наразі саме цей навчальний заклад  має дати старт позитивним змінам у галузі спортивного права країни.