Відділення НОК України в Харківській області

Виконавча Рада МОК Схвалила Принципи Системи Кваліфікації Для LA28 І Принципи Участі В Дакарі 2026

Принципи кваліфікаційної системи (QSP) для Олімпійських ігор у Лос-Анджелесі 2028 (LA28) і Принципи участі в Юнацьких Олімпійських іграх у Дакарі 2026 були схвалені 17 березня Виконавчою радою (EB) Міжнародного олімпійського комітету (МОК) .

QSP розроблено, щоб допомогти Міжнародним спортивним федераціям (IF) у розробці їхніх індивідуальних кваліфікаційних систем і послідовно застосовуватися в усіх видах спорту.Затверджені QSP для LA28 відображають ті, що були успішно запроваджені для Олімпійських ігор у Парижі 2024 року. 

Вони побудовані навколо ключових елементів:

Участь кращих спортсменів;

Універсальне представництво;

Можливість для всіх національних олімпійських комітетів (НОК) брати участь;

Чесний і рівний доступ до кваліфікаційних заходів;

Пріоритезація континентальних і мультиспортивних подій;

Мінімальна кількість можливостей отримати кваліфікацію; і

Максимальний термін проведення кваліфікаційних подій становить два роки.

Кваліфікаційні системи — це правила, встановлені МФ, які складаються з правил, процедур і критеріїв для того, щоб спортсмени могли брати участь у змаганнях на LA28, за умови остаточного відбору кожним НОК за рекомендацією відповідної національної федерації (НФ).

Згідно з Олімпійською хартією, кожна МФ повинна розробити свої спортивні правила для участі в Олімпійських іграх, які повинні бути представлені на затвердження Виконкому МОК. Розробка системи індивідуальної спортивної кваліфікації розпочнеться у квітні 2025 року.

Принципи участі в Дакарі 2026

Схваливши Принципи участі в Юнацьких Олімпійських іграх (YOG) у Дакарі 2026 року, Виконавчий комітет МОК посилив прагнення заходу до універсальності, гендерної рівності та сильного африканського представництва. Переглянутий процес участі та заявок узгоджується зі стратегічними пріоритетами НОК та МФ, забезпечуючи інклюзивну систему відбору спортсменів на основі заслуг.

Основні принципи включають:

Забезпечити можливість участі спортсменів з територій 206 НОК та МОК.

Пріоритетність участі для всіх 54 африканських НОКів і представництво приймаючої країни в різних видах спорту та дисциплінах, де це можливо.

Центральне управління квотами спортсменів з боку МОК для дотримання цих принципів, зберігаючи конкурентоспроможність, з акцентом на розвиток молоді та узгодження з існуючими інвестиційними шляхами НОК та МФ.

Міжнародні федерації встановлять мінімальні спортивні критерії та критерії прийнятності для участі у відповідних змаганнях на YOG.

Рівна кількість квотних місць для жінок і чоловіків у всіх дисциплінах.

Рамка також скасовує вимоги щодо спеціальних кваліфікаційних змагань YOG, зменшуючи фінансове та матеріально-технічне навантаження для НОКів, МФ, НФ та спортсменів. Цей структурований підхід забезпечує справедливий і доступний шлях до участі, одночасно посилюючи глобальний вплив YOG.

За матеріалами МОК