Щороку 23 червня світова спортивна спільнота відзначає Міжнародний Олімпійський день. Саме цього дня у 1948 році Міжнародний олімпійський комітет ухвалив рішення започаткувати свято, яке об’єднує мільйони людей навколо цінностей спорту, дружби, взаємоповаги та миру.
В Олімпійській хартії зазначено: «Олімпійський рух має своїми цілями виховувати молодь за допомогою спорту в дусі кращого взаєморозуміння і дружби, сприяючи, таким чином, створенню кращого і більш спокійного світу».
Олімпійські ігри є найвищою вершиною спортивної майстерності. Для кожного спортсмена олімпійська медаль – це символ наполегливої праці, сили волі та відданості своїй справі. Олімпійські чемпіони були і залишаються гордістю своїх держав, а Харківщина по праву пишається своїми видатними спортсменами.
За період з 1952 по 2024 рік у літніх Олімпійських іграх взяли участь 227 спортсменів Харківської області. Нашими олімпійцями здобуто:
21 золоту медаль (14 спортсменів);
9 срібних медалей (5 спортсменів);
17 бронзових медалей.
Усього – 47 олімпійських медалей. Або 25 бронзові – 55 медалей всього, якщо рахувати бронзові нагороди в артистичному плаванні, як індивідуальні.
Ці досягнення є результатом багаторічної праці спортсменів, тренерів, фахівців спортивної галузі та всіх, хто щоденно розвиває олімпійський рух на Слобожанщині.
Щиро вітаємо олімпійців, тренерів, ветеранів спорту, спортивну громадськість та всіх прихильників олімпійського руху з Міжнародним Олімпійським днем!
Бажаємо міцного здоров’я, незламної віри у власні сили, нових спортивних звершень і яскравих перемог на міжнародних аренах. Віримо, що попереду на українських спортсменів чекають нові олімпійські вершини та перемоги, які прославлятимуть Україну на весь світ!
Зі святом!
З повагою, Олімпійська родина Слобожанщини!







